Piątka Małopolska

 

Wspólnym mianownikiem najkrótszych festiwalowych dystansów jest Góra Parkowa, która wznosi się na 714 m n. p. m.  i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów krynickiego uzdrowiska. To doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Jej stoki pocięte siatką ścieżek doskonale nadają się i do spacerów i do biegania, o czym przekonacie się sami.

Piątka Małopolska otwiera festiwalowe zmagania. Na 5-kilometrową trasę ruszycie w piątek o godzinie 19:00, tuż po konferencji zawodników elity biorących udział w Krynickiej Setce „Dwa Beskidy”, natomiast „Dycha” zostanie rozegrana w niedzielny poranek o godzinie 9:00.

Najpierw pobiegniecie z krynickiego Deptaka w stronę Janówki, którą szybko miniecie i wbiegniecie do parku. Na samym początku będziecie poruszać się zielonym szlakiem, ale po kilkuset metrach przy Altanie Marzenie odbijecie lekko w lewo. Po pokonaniu kilku zakrętów znowu wpadniecie na zielony szlak, który poprowadzi Was na sam szczyt Góry Parkowej.

Możecie w tym miejscu liczyć na gorący doping, bowiem to miejsce zawsze roi się od wczasowiczów i turystów, którzy dostają się tu między innymi kolejką linowo-terenową oddaną do użytku w 1937 roku. Zapomnijcie jednak o komforcie jazdy w dół. Was czeka szybki zbieg.

Ze szczytu pobiegniecie najpierw żółtym szlakiem, który po kolejnych kilkuset metrach opuścicie. Pamiętajcie, by kierować się przede wszystkim naszymi oznaczeniami, które będą gęsto rozmieszczone, bowiem ścieżek i ścieżynek na w Parku Zdrojowym jest bez liku. Po chwili znajdziecie się na Polanie Michasiowej, gdzie znajduje się źródło Bocianówka.

Biegnąc dalej w dół miniecie Staw Bociani, największy z osuwiskowych Czaplich Stawów znajdujących się na stokach Góry Parkowej. Zaraz za tym miejscem trasa łagodnym łukiem prowadzić będzie w lewo.

Tym sposobem znajdziecie się niejako na zapleczu Pijalni Głównej i innych budynków uzdrowiskowych. Uważajcie w tym miejscu, bo krzyżuje się tu wiele ścieżek. Trasa prowadzi do ulicy Ebersa, na początku której skręcicie w prawo i wpadniecie na ostatnią finiszową prostą prowadzącą na metę. Tu wprost nie wypada włączyć piątego biegu, no chyba że będziecie biegli jeszcze jedno kółeczko.

Będzie radośnie i zdrowo, jak to w uzdrowisku.

Dystans: 5 km

Przewyższenie: 124 m

Limit czasu: 1 godz.

Limit uczestników: 300

Data: 28.06.2024

Start: 19:00

Meta: 20:00

Mapa trasy i profil

POBIERZ ŚLAD GPS TRASY

Limity czasowe

Trasa Start Meta Limit czasowy Limit czasu na punkcie kontrolnym
Parkowa Trail 19:00 20:00 1 godz. Nie ma limitów cząstkowych